Fernandez Arman vernissageinbjudan

290920

ARMAN, Fernandez (Frankrike 1928-2005): "Galerie Lawrence/11 mai 1965 de A8", 2 stycken inplastade ståldelar/mekaniska delar, 2,7 x 4,5 x 3,7 cm. Upplaga 200 ex.
Arman Archive No. APA #8400.65.006
PROVENIENS: Ulf Linde, Stockholm
Vernissageinbjudan till Armans utställning på Galerie Lawrence i Paris

Slitage, nagg

Konst, Skulpturer

Monter 11

Budhistorik (10 bud)
1675676
1675514
3 200
1674152
1670149
1670148
1 700

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.