Lotte Laserstein oljemålning

290902

LASERSTEIN, Lotte (1898-1993): Porträtt av Madeleine "Dete" Jaraczewski, signerad Lotte Laserstein, olja på pannå, ca 72x50 cm
Enligt uppgift var Lotte Laserstein gudmor till Madeleine Jaraczewskis dotter Petra

Rum 11

Lotte Laserstein oljemålning

Budhistorik (48 bud)
1675153
33 000
1675152
32 000
1675144
31 000
1675144
30 000
1675150
30 000

Slutpris SEK:
33 000
3 323 EUR, 3 775 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.