Matsalsgrupp Carl Malmsten "Ambassadör"

290865

MATBORD, MATSTOLAR, 4 st., KARMSTOLAR 2 st., "Ambassadör" respektive "Nya Gullheden", design Carl Malmsten, valnöt, bestående av matbord med 3 iläggsskivor varav 2 med sarg, 2 karmstolar, 4 stolar med lösa sitsar, bordets höjd ca 74, stolars sitthöjd ca 45 cm; brännmärkta

Bruksslitage, bord med smärre fanérskador, sitsar med enstaka fläckar

Rum 4

Matsalsgrupp Carl Malmsten

Budhistorik (24 bud)
1674220
9 400
1674723
9 200
1674220
9 000
1674722
8 800
1674220
8 400

Slutpris SEK:
9 400
907 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.