Hendrik Maertensz Sorgh efter olja

290834

SORGH, Hendrik Maertensz, efter (Holland, 1700-talets slut): Fiskarhustru från Rotterdam, olja på duk, 49x39 cm

Renoverad uppförd på ny duk, färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Budhistorik (10 bud)
1674288
5 200
1672834
5 000
1674279
5 000
1672834
4 800
1672832
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.