Sengustaviansk soffa

290771

SOFFA, sengustaviansk, 1800-tal, träskuren dekor, 2 pölar, klädd i mönstrad textil, längd ca 202 sitthöjd ca 42 totalhöjd 82 cm

Senare bemålad, bruksslitage, fläckar, ben med lagningar

Rum 11

Sengustaviansk soffa

Budhistorik (5 bud)
1674754
5 600
1664880
5 400
1674753
5 200
1664880
1662330

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.