Blyertsteckning, Porträtt

290742

BEYER, Charlotte (1797-1843), tillskriven: Porträtt av Otto von Knorring i sittande profil, blyerts på papper, otydligt signerad och daterad (möjligen 31 Decemb. 1840). 28x38 cm.

skador på ram, gulnat papper, fläckar

Konst, Teckningar

Rum 6

Blyertsteckning, Porträtt

Budhistorik (8 bud)
1673480
650
1680812
600
1673480
550
1680811
500
1673480
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.