Bordsur Frankrike

290675

BORDSUR, 1840/50-tal, frankrike, brons och cararramarmor, urverk märkt Glesé & Dolimann A Paris, höjd 30, 35x13,5 cm, pendel samt nyckel finns

Smärre nagg

Klockor/Ur

Monter 5

Bordsur Frankrike

Budhistorik (8 bud)
1671421
1666895
1666893
1 700
1663761
1 600
1663760

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.