Chiffonjé Karl Johan etikettmärkt

290655

CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd 132,5, 124x51,5 cm, nyckel finns

Skador och sprickor, undre sarg med fanerbortfall

Rum 9

Budhistorik (27 bud)
1673436
4 600
1673230
4 400
1673429
4 400
1673230
3 800
1673424
3 600

Slutpris SEK:
4 600
444 EUR, 504 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.