Scroll Kina

290640

SCROLL, Kina, 1900-tal, Shi Shouping, motiv av blommande pioner, tusch och gouache på papper, stämpelsignerad, bildmått ca 72x36 cm

Smärre hanteringsveck, fläckar

Orientaliskt, Konst

Monter 4

Scroll Kina
Budhistorik (7 bud)
1660569
600
1671348
550
1660569
500
1666676
450
1660569

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.