Bernhard Oscarsson oljemålning

290577

OSCARSSON, Bernhard (1894-1977):"Utsikt över Stockholms ström", signerad och daterad Oscarsson 1935. Olja på duk, 38,5x46,5 cm

Färgbortfall

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 2

Budhistorik (9 bud)
1691034
2 600
1688463
2 400
1686787
1681315
1680344
550

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.