Tallrikar Kina blåvita

290571

MATTALLRIKAR, 17 st, porslin, Kina, 1900-talets första hälft/mitt, snarlik dekor i underglasyrblått, diameter 25 cm
Proveniens: Inköpta i Kina på 1960-talet.

Enstaka nagg och hårsprickor.

Orientaliskt, Porslin, Keramik/Porslin

Monter 22

Tallrikar Kina blåvita

Budhistorik (24 bud)
1683114
1683078
1683104
1683078
1 800
1683103
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.