Lockurna kina 1900-tal

290567

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-talets första hälft alt. mitt, figural dekor i famille rose, höjd 32 cm
Proveniens: Inköpt i Kina på 1960-talet.

Ytslitage, lockknoppen med nagg.

Orientaliskt, Porslin

Monter 22

Lockurna kina 1900-tal

Budhistorik (1 bud)

1682719
2015-02-11 12:26:00

2015-02-11 kl 16:16
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.