Soffa fåtöljer Louis XVI-stil

290562

SOFFA, FÅTÖLJER, 4 st, 1800-tal, Frankrike, Louis XVI-stil, förgyllda med träskuren dekor, klädsel i Beauvais-stil, soffans längd ca 145 cm

En karmstol med förstärkning, smärre ytslitage, klädsel med slitage

Rum 7

Soffa fåtöljer Louis XVI-stil

Budhistorik (7 bud)
1669477
31 000
1661887
30 000
1661885
21 000
1661884
11 000
1661883
10 500

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.