Kopp tallrikar Kina

290550

KOPP, DJUPA TALLRIKAR, 1+1, TALLRIKAR, 1+1+1, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger resp imarifärger av blommor, tallrikarnas diameter ca 17-26,5 cm

Sprickor, nagg, den stora djupa tallriken med lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 31

Kopp tallrikar Kina

Budhistorik (9 bud)
1670835
650
1670312
600
1670177
550
1670311
550
1670177
500

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.