Golvur Dalarna

290534

GOLVUR, Dalarna, daterat 1852, urtavlan märkt AAS Mora, brunmålat med polykrom dekor av kurbits, höjd ca 206 cm

Pendel finns, 2 lod finns, glas saknas, nycklar saknas, ytskador, lagningar

Klockor/Ur

Rum 15

Golvur Dalarna

Budhistorik (8 bud)
1671212
1669780
750
1670748
700
1669780
500
1669353
450

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.