Höbåt från kalvholmen till Hindö oljemålning

290526

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): Höbåt från Kalvholmen till Hindö, monogramsignerad och daterad 1891 (enligt etikett a tergo "...målad av prosten Lundqvist..."), olja på duk, ca 22x28 cm

Krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 6

Budhistorik (10 bud)
1661554
950
1669422
900
1661554
850
1669421
1661554
500

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.