Schatull 1800-tal

290504

SCHATULL, 1800-tal, delvis med dekor av mässing och intarsia, bestående av 4 karaffer med propp och brickskyltar i silver samt 13+4 st glas med graverad dekor av blomsterfestonger, höjd 26, 30x22 cm
Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Schatullet med omfattande skador

Diverse

Monter 32

Schatull 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
1660074
3 400
1661222
3 200
1660074
2 800
1659973
2 600
1659047
2 400

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.