Sybord 1800-talets andra hälft

290434

SYBORD, 2 st, snarlika, 1800-talets andra hälft, fanérade i bl a masurbjörk, låda i sargen, med lyrfot, vardera höjd ca 74, 49x35 resp 47,5x33,5 cm

En del av fot saknas, fanérskador, sprickor

Rum 4

Budhistorik (29 bud)
1671336
2 600
1671086
2 400
1670699
1670253
1670698

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.