Sengustavianskt konsolbord

290269

KONSOLBORD med vit marmorskiva, sengustaviansk, förgylld dekor av pärlstav, kannlerade ben, höjd ca 68, 91,5x52,5 cm

Skador, avkortad längd och ben, förstärkning, senare skiva, dekorkompetteringar

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 7

Sengustavianskt konsolbord

Budhistorik (11 bud)
1669959
7 200
1669940
7 000
1669940
6 600
1669929
6 400
1664448
6 200

Slutpris SEK:
7 200
695 EUR, 789 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.