Byrå 1800-tal

290240

BYRÅ, med profilerad kalkstenskiva, 1800-tal, gustaviansk stil, 3 lådor, fanérad i olika träslag med intarsia, ymninghetshorn, bronserade beslag, höjd 87, 89x47 cm; nyckel finns

Nagg, lagad främre hörn, smärre slitage. Nyckel finns att hämta i Utlämningen

Rum 8

Byrå 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1668980
3 600
1668979
3 400
1668551
3 200
1657239
1656797

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.