Vilhelm Bjerke Peterson Abstrakt

290179

BJERKE PETERSEN, Vilhelm (Danmark, 1909-1957): "Diagonalt kraftspel", monogramsignerad v.b.p -53, olja på duk, 33x41 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, De Danske, 1984

Obetydligt färgbortfall

Monter 32

Budhistorik (56 bud)
1671615
24 000
1671614
23 000
1671612
22 000
1671610
21 000
1671608
20 000

Slutpris SEK:
24 000
2 299 EUR, 2 700 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.