Skrivbord gustaviansk stil

290161

SKRIVBORD, med uppsats, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, fanérat i mahogny, beslag, listverk och fothylsor i mässing, dekor av intarsia, uppsatsen med dekor av kolonetter, höjd ca 76, total höjd 112, 114x65 cm

Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen. Lös dekordel medföljer, lös listdel, ytskador.

Rum 5

Skrivbord gustaviansk stil

Budhistorik (13 bud)
1669989
4 200
1669509
1669508
3 800
1669507
3 600
1669506
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.