Anton Genberg Mattmar Åre oljemålning

290144

GENBERG, Anton (1862-1939): Vy från Mattmar, Jämtland, signerad och otydligt daterad A Genberg Mattmar 05(?), olja på duk, 80x110 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (15 bud)
1663812
13 000
1663620
12 500
1660103
12 000
1663602
12 000
1660103
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.