Lindorm Liljefors Älg oljemålning

290140

LILJEFORS, Lindorm (1909-1985): Skogslandskap med älg, signerad och daterad Lindorm L -42, olja på pannå, 90x116 cm

Smärre färgbortfall efter ramtryck.

Rum 6

Budhistorik (27 bud)
1669677
11 000
1669631
10 500
1669510
10 000
1669394
9 800
1669278
9 600

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.