Autografer äldre bl.a. Ibsen

290126

IBSEN, HENRIK m.fl. Autografer uppklistrade på kartong, 4 tryckta visit kort och andra kort, mest 1800-tal, bl.a. Henrik Ibsen, Gottfried Semper (tysk arkitekt), 1 mindre skiss i bläck, totalyta 39x28 cm.
Samt graverat porträtt av Henrik Ibsen, ca 31x20 cm

Skador och fläckar, några hårt blekta

Böcker/Kartor, Handskrifter

Monter 14

Autografer äldre bl.a. Ibsen

Budhistorik (11 bud)
1678539
1678536
1678535
900
1675754
1675753
750

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.