Bengt Nordenberg oljemålning

290107

NORDENBERG, Bengt (1822-1902): Porträtt av Sjökapten Peter Nilsson Sölvesborg, signerad och daterad B Nordenberg 1845, olja på duk, 67x50 cm

Duklagning, smärre färgbortfall

Konst, Äldre måleri

Rum 2

Bengt Nordenberg oljemålning

Budhistorik (3 bud)

1674737
700
1674713
1664219

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.