Bricka Elsa Derkert

290089

BRICKA, svartmålad plåt med handmålade blommor, monogram DD, signerad och daterad Elsa Derkert 1938, ca 46x34 cm
PROVENIENS: Elsa var kusin med Siri Derkert

Bruksslitage

Diverse, Konst

Monter 30

Bricka Elsa Derkert

Budhistorik (16 bud)
1669682
1 300
1668280
1669681
1668280
1669630

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.