Ampel i empire

290076

AMPEL, empire, 6 ljusarmar, brunpatinerad plåt, mässingsdekor av bl a blomsterkorgar, palmetter, tofsar, krönt av pinjekotte, höjd ca 48, diameter ca 50 cm

Skador, kedjor, ljusmanschetter samt en mässingsofs saknas, lagningar, lösa delar medföljer, borrad för el

Belysning, Taklampor

Kundcenter

Ampel i empire

Budhistorik (8 bud)
1668281
7 400
1667182
7 200
1668275
7 000
1667182
6 800
1668274
6 600

Slutpris SEK:
7 400
745 EUR, 847 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.