Förgyllt väggur empirestil

290054

VÄGGUR, empirestil, förgyllt, dekor av gripar, festonger, blomsterkrön, urtavla med arabiska siffror; pendel, nyckel finns

Skador, ställvis kraftiga, lösa delar, pendel, nyckel finns att hämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 2

Förgyllt väggur empirestil

Budhistorik (12 bud)
1667132
1667117
750
1667131
750
1667117
700
1667130
650

Slutpris SEK:
77 EUR, 90 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.