Bordsur rokokostil

290047

BORDSUR, rokokostil, samtida, på äldre sockel, bemålad aluminium, bronserad dekor av fågel, bemålade blommor i porslin, nyckel till urverk finns, total höjd ca 28 cm

Saknar visare, slitage, fanérskador, ej funktionstestad, äldre fanérskada på fot

Klockor/Ur

Monter 25

Bordsur rokokostil

Budhistorik (7 bud)
1667288
750
1663873
700
1667286
650
1663873
450
1663757

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 82 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.