Kinesiskt sidentryck sen Qing dynasti

289953

KINESISKT TRYCK, 18/1900-tal, sen Qing, tryck på siden, föreställande kvinna i vagn dragen av hjort följd av tre tjänare, 39,5x31 cm

skador och veck, ett litet hål.

Orientaliskt, Konsthantverk, Konst

Fack 16

Budhistorik (16 bud)
1668372
1668377
2 800
1668372
2 600
1668370
2 400
1668354

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.