Träskulptur S Hedman

289930

SKULPTUR, trä, 1900-tal, signerad S. Hedman, föreställande Mater Dolorosa 1260-1290, märkt Öja Kyrka, Gotland, höjd ca 40 cm

Slitage

Konst, Skulpturer

Monter 24

Träskulptur S Hedman

Budhistorik (19 bud)
1665664
1 700
1665678
1 600
1665664
1 300
1665671
1665664

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.