Besticksdelar modell Haga

289925

BESTICK, 61 dlr., silver, modell "Haga", mestadels 1900-talets första hälft, bestående av: 12 bordsskedar, 6 bordsgafflar, 12 smörgåsgafflar, 18 teskedar, 5 kaffeskedar, 7 moccaskedar, förgylld såsslev, totalvikt ca 1370 g

Gravyr

Silver

Monter 22

Besticksdelar modell Haga

Budhistorik (1 bud)

1654376
2015-01-24 17:51:35

2015-02-01 kl 20:51
Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.