Stolar sengustavianska från Tidö slott

289896

STOLAR, 6 st., sengustavianska lindomearbeten, omkring 1800
Proveniens: Tidö slott

Slitage, färgbortfall

Rum 12

Budhistorik (8 bud)
1669798
13 000
1669757
12 500
1669757
9 200
1667693
9 000
1660476
5 200

Slutpris SEK:
13 000
1 245 EUR, 1 463 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.