Stolar 6 sengustavianska från Tidö slott

289895

STOLAR, 6 st., sengustavianska lindomearbeten, omkring 1800
Proveniens: Tidö slott

Slitage, färgbortfall

Rum 4

Budhistorik (10 bud)
1668899
11 000
1667691
10 500
1667691
9 000
1667689
8 200
1666902
6 200

Slutpris SEK:
11 000
1 062 EUR, 1 206 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.