Taklampa böhmisk typ

289839

LJUSKRONA, glas, böhmisk typ, Tjeckien, 1900-tal, 5 ljusarmar, överfångsglas med dekor av blommor, olikslipade prismor, höjd ca 96, diameter ca 52 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Taklampa böhmisk typ
Budhistorik (18 bud)
1665677
1 300
1665674
1665673
1665665
1665672

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.