Max Ernst

289837

ERNST, Max (1891-1976): Le plus beau mur de mon royaume, etsning, akvatint i färg med prägeltryck, 1972, signerad Max Ernst, hc. Editerad av Georges Visat, Paris, 42,5x33 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien A37

Fläckar, hanteringsveck i marginalen

Ändringar/tillägg
Etching, aquatint and relief in colours, 1972, signed, unexamined out of the frame.

Fack 6

Max Ernst
Budhistorik (10 bud)
1667219
1666267
1 900
1666258
1 800
1666051
1 700
1658975
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.