Golvur 1700-tal

289793

GOLVUR, 1700-tal, bemålat samt bronserat, urverket märkt Lars Björkholm, Nyköping, dekor i vitmetall, romerska siffror, totalhöjd ca 225 cm; Nyckel, vev, pendel samt lod finns

Slitage. Nyckel samt vev finns att hämta i Utlämningen

Klockor/Ur

Rum 14

Golvur 1700-tal

Budhistorik (7 bud)
1666630
1 300
1657843
1666629
1657843
1657841

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.