Med dedikation i tusch o. akvarell

289778

SVENSSON, ROLAND. Skärgårdsliv i gången tid. Stockholm 1961.
4:o. 4 färglit., varav 3 signerade, och andra illustrationer av författaren. Omslag. Välbevarat mörkblått hfrbd, rygg m. blindpressad titel o. författarnamn i guld, övre guldsnitt, i övrigt oskuren. Något nött skinnskodd pbakassett. Dedikation med teckning i tusch o. akvarell på försättsbladet. Bibliofilupplaga tryckt i 250 numrerade, av författaren signerade ex., detta nummer 72.

Böcker/Kartor, Svensk topografi

Monter 3

Budhistorik (10 bud)
1670813
1659548
1659547
1 900
1659546
1 800
1659545
1 700

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.