Axel Peter Prytz

289754

PETER, Axel (1863-1942): Porträtt av Claes A Prytz (1914-1936) och till höger Ingenjör Lars Oskar Prytz (1912-1999), signerad och daterad Ax. Peter 1919, olja på duk, 80x60 cm

Konst, Äldre måleri

Rum 14

Axel Peter Prytz

Budhistorik (5 bud)
1667187
1666918
1666903
850
1666891
1663942

Slutpris SEK:
105 EUR, 124 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.