Axel Peter porträtt Prytz

289752

PETER, Axel (1863-1942): Porträtt av Kapten Harald Oscar Prytz (1836-1909), signerad Ax. Peter, olja på duk, 80x60 cm

Ytmärken

Konst, Äldre måleri

Rum 14

Axel Peter porträtt Prytz

Budhistorik (6 bud)
1668090
1665872
700
1664523
650
1663946
600
1659549
550

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.