Carl XIV Johan ram med krona gåva Prytz

289740

REGENTPORTRÄTT, Carl XIV Johan, litografi, F Gerard, ram krönt med krona vilande på hyende, träskylt med texten "Af H:M:Konungen till Fru Öfverstinnan Prytz År 1842", bildmått 51x33

Litografi med skador, fläckar

Konst, Grafik, Diverse

Rum 14

Budhistorik (14 bud)
1666511
13 500
1664795
13 000
1666510
12 500
1664795
12 000
1666509
11 500

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.