Pieter van Bloemen Le Trompette

289707

VAN BLOEMEN, Pieter (Antwerpen, 1657-1720): Le Trompette, olja på duk, 28x37 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Dubblerad, krackeleringar, färgbortfall, tryckmärken efter kilram

Ändringar/tillägg

Konst, Äldre måleri

Kundcenter

Budhistorik (22 bud)
1666643
7 800
1666639
7 600
1666637
7 400
1666566
7 200
1666514
7 000

Slutpris SEK:
7 800
753 EUR, 855 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.