Golvur Mullinex Derby

289705

GOLVUR, 17/1800-tal, England, fodral i ek, tavla i mässing märkt Mullinex Derby, dekor av meanderbård, lod, vev samt pendel finns, höjd 206 cm

Slitage, lös dekorlist

Klockor/Ur

Rum 15

Golvur Mullinex Derby

Budhistorik (3 bud)

1668877
1666259
550
1663871

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.