Stolar gustavianska stockholmsarbeten

289672

STOLAR, 12 st., gustavianska stockholmsarbeten, träskuren dekor, medaljongformad rygg krönt med rosor och blad, hörnfleuroner, svängd frontsarger med blomdekor, avsmalnande kannelerade ben, bemålade

Smärre skador, förstärkningar, lagningar, med individuella variationer

Rum 8

Budhistorik (9 bud)
1685353
48 000
1685352
46 000
1685304
44 000
1678988
42 000
1678824
36 000

Slutpris SEK:
48 000
4 598 EUR, 5 400 USD
Utropspris SEK:
60 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.