Max Walter Svanberg teckning i bläck

289653

MAX WALTER SVANBERG (1912-1994): Porslinskvinnans och den mörka solens fjärilstimmar, signerad och daterad Max Walters -61. Bläck och guld på papper, 29x20 cm.
UTSTÄLLD: Max Walter Svanberg, Malmö Konsthall 1979
LITTERATUR: Malmö Konsthall: Max Walter Svanberg, utställningskatalog, Malmö 1979, katalogiserad under år 1961

Fläckar

Konst, Teckningar

Kundcenter

Budhistorik (4 bud)

1667355
1 600
1667275
1657668
1655893

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.