Ljusstakar kolmårdsmarmor

289555

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, kolmårdsmarmor, höjd 29 cm
PROVENIENS: Enligt etikett: Lysningspresent till Louise o August Stafström. Vigsel den 8 juni 1873 mellan Kavaljerskusken August Alfred Stafström och Jungfrun Christina Lovisa Andersson, Kammakaregatan No 33 en tr. upp

smärre nagg

Diverse, Belysning

Monter 4

Ljusstakar kolmårdsmarmor

Budhistorik (9 bud)
1674578
3 400
1673909
3 200
1667501
2 400
1666470
1666458
1 800

Slutpris SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.