Ljusstakar sengustavianska

289554

LJUSSTAKAR, 1 par, sengustavianska, silver, försilvrad metall och svärtat trä, bas på kulfötter, sidorna med medaljonger föreställande Fortuna och Diana, bladhölstrad bas och ljuspipa, en stämplad, lösa manschetter, höjd 27 cm

slitage, smärre bucklor

Diverse, Belysning

Monter 4

Ljusstakar sengustavianska

Budhistorik (7 bud)
1672270
7 000
1672199
6 400
1672198
6 200
1665960
5 800
1662133
5 600

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.