Kista

289529

KISTA, 17/1800-tal, trä, galvaniserad plåt, höjd 61, 110x55 cm, nyckel finns

Proveniens: Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län
genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.

Slitage

Möbler, Diverse

Rum 5

Kista

Budhistorik (2 bud)

1679132
1 300
1668352

Slutpris SEK:
1 300
134 EUR, 152 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.