Armlänstol gustaviansk

289523

AMRLÄNSTOL, gustaviansk, vitmålad, skuren dekor

Proveniens: Värnanäs herrgård, Halltorps socken, Kalmar län
genom arv till nuvarande ägare från Elisabeth Edelstam g.m. Fredrik Michael Mannerskamtz.

Slitage, renoverad.

Rum 4

Armlänstol gustaviansk

Budhistorik (12 bud)
1680412
5 200
1680414
5 000
1680412
4 200
1680413
1680412
3 400

Slutpris SEK:
5 200
535 EUR, 609 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.